Su Sondajı

ÖZCAN SU SONDAJ TJMO Türkiye Jeoloji Mühendisleri Odası, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası ve DSİ’nin ‘tescilli firması’ olarak sıcak su ve soğuk su kuyularının açılması ve işletilmesi konularında da faaliyet göstermektedir.

Firmamızın sahip olduğu 2 adet 500 metre kapasiteli Derin Su Sondaj makineleri ile havalı ve rotary sistem su sondaj kuyuları inşa edilmektedir. Tarafımızdan yapılan Hidrojeolojk-Jeofizik etütler neticesi su sondaj kuyularının yerleri derinlikleri ve özellikleri belirlenmekte buna uygun su kuyuları açılmaktadır.

Kuyulardan log alınması buna göre teçhiz işlemlerinin yapılması her türlü pompa tecrübelerinin yapılması ÖZCAN SU SONDAJ'ın mühendislik hizmetlerindendir. Firmamıza ait su sondaj makinelerinde kaynak makineleri jeneratörler her ebatta dalgıç ve milli pompalar ile yüksek basınçlı hava kompresörleri (inkişaf ve delgi için) standart ekipmanlardır.

167 sayılı yeraltı suları kanunu uyarınca açılacak sondaj kuyuları için DSİ tarafından alınması gereken Yeraltı Suyu Arama Belgesinin hazırlanması, teknik sorumluluğun üstlenilmesi ve TJMO Türkiye jeoloji Mühendisleri Odası’na onaylatılarak belgenin temini ile sondaj inşasının tamamlanmasından sonra yine DSİ tarafından 167 sayılı yeraltı suları kanunca alınması gereken kullanma belgesinin hazırlanması ve tüm bu işler ile ilgili mühendislik hizmetlerinin verilmesi ÖZCAN SU SONDAJ'In tecrübeli mühendis kadrosu tarafından yapılmaktadır.

İletişim Formu